Jong-Heon KIM

KIRIA Overseas Team Leader / KORE
“STEM Based Robotics Education in Korea”

KIRIA (Korea Institute for Robot Industry Advancement) başkan yardımcısı olan Jong-Heon KIM, Kore’de STEM Tabanlı Robotik Eğitimi hakkında bilgileri dinleyicilerle paylaşacak.

Kore’de robotik eğitimleri ve destekleri konusunda kilit rol oynayan KIRIA’nın başkan yardımcısı olan Jeon-Heon KIM, aynı zamanda ülkemizde başlatılan STEAM Education Association sertifikalı Robotik Eğitmen Eğitimleri’ninin anahtar kurgulayıcısı konumunda.

Jong-Heon KIM, uluslararası sertifikaya sahip, 5 günlük eğitimlerin Seul ve İstanbul’dan sonra ve tüm Türkiye’ye yayılması konusunda ülkemizde konferans süresi boyunca resmi görüşmelerde de bulunacak. Ücretli olan bu eğitimler daha önce YEĞİTEK ve STEAM Education Association arasındaki işbirliğine istinaden devlet kurumlarında çalışan öğretmenler için ücretsiz hale getirilmişti.

Jinwook KIM

ROBOTIS CMO / KORE
Why Robotics Mean So Much to Education for the Future?

ROBOTIS üstü düzey yöneticisi olan Jinwook KIM, Kore’de ve dünya genelinde global olarak STEAM tabanlı eğitimde kullanılan robotik ürünler ile AR-GE düzeyinde kullanılan robotlar konusunda söz sahibi isimdir.

Kore’de robotik ürünler ve bu robotlarla eğitimlerle elde edilen kazanımlarla ilgili konuşacak olan Jinwook KIM, Türkiye’de kaldığı sürece ROBOTIS’in eğitime verdiği desteklerle ilgili ROBOTIS standında özel görüşmelerde de bulunacak.

Jinwook KIM ayrıca, ROBOTIS’in yeni ürünleri olan ve Ekim ayı başında Robot World 2018’de lansmanı yapılan ROBOTIS MAX, ROBOTIS SMART ürünlerinin tanıtımını da yapacak.

ROBOTIS’in %10 hissesinin LG tarafından satın alımasından sonra akıllı robot üretiminde önemli mesafe kateden ROBOTIS, Fatih ETZ etkinliği sırasında Türk yetkilerle Kore ile işbirliği fırsatları konularında katılımcı ve ziyaretçilere bilgi aktaracak.

Prof. Jacky BALTES

FIRA President / Tayvan
“Robotics Athletes And What We Can Learn From Them for STEM Education”

2016 baharında Taipei, Tayvan’daki Ulusal Tayvan Normal Üniversitesi’nde (NTNU) çalışmaya başlayan Prof. Jacky BALTES, Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde profesör olarak çalışmaktadır.

İlgi alanları robotik, yapay zeka, planlama, makine öğrenimi ve dağıtılmış işlemdir.

Konuşmasında, STEM eğitiminde robot yarışmalarının rolünü, akıllı robotlara yönelik ileri araştırmalar için önemli ölçüt problemleri olarak ele alınacaktır.

Konuşmasında, Uluslararası Robot Sporları Federasyonu (FIRA) yarışmasını, özellikle de FIRA HuroCup etkinliğini, tam otonom insansı robotlar için dekatlon tanıtımınıda içermektedir.

John CARTER

EdbOT CMO / İngiltere
Using Robots as a Platform to Teach Coding

İngiltere’de ROBOTIS MINI ile Scratch uygulaması kullanarak gelişmiş STEM etkinlikleri ve eğitim programı hazırlayan EdBOT’un CMO’su John CARTER, konuşmasında tecrübelerini ve insansı robotik kodlama ile eğitim hakkında bilgi verecek. 

İnsansı robotik kodlama ile İngiltere’de çok önemli bir yere sahip olan EdBOt aynı zamanda ROBOTIS standında ürün demoları yapacak ve atölye faaliyetlerinde bulunacak.

 

Seongwook YANG

President of SK Telecom Education Division / KORE
“STEM Based Pre-Primary Education in Korea”

Kore’nin Samsung’dan sonra ikinci büyük teknoloji devi olan SK Telekom’un Eğitim Bölümü Başkanı olan Seongwook YANG, konuşmasında Okul Öncesi Robotik Kodlama hakkında bilgi verecek. 

Seongwook Yang 2012’den beri, eğitim için akıllı robotlar geliştirmektedir. Ayrıca, dijital uçurumun köprülenmesi için gelişmekte olan ülkelerdeki nitelikli eğitimin geliştirilmesi için çalıştı. İlk örnek olarak, Malezya’daki yerli topluluklar için hedeflenmiş öğretmen eğitimi verdi. Kendisi ayrıca engelli çocuklar için içerik geliştirme alanında çalışmaktadır.

Positive SSL